Panasonic Electronic Components ECQ-P1H334GZ
ECQ-P1H334GZ picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H334GZ
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H334GZ.pdf
Availability of ECQ-P1H334GZ
QUANTITY
ECQ-P1H334GZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H334GZ
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H334GZ
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.886" L x 0.394" W (22.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H334GZ
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H334GZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H334GZ Details Description
Related parts for ECQ-P1H334GZ
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWTCH NYLON 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
250FASTONRCPTHSG2CIRNATURAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf