Panasonic Electronic Components ECQ-P1H823GZW
ECQ-P1H823GZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H823GZW
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H823GZW.pdf
Availability of ECQ-P1H823GZW
QUANTITY
ECQ-P1H823GZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H823GZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H823GZW
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.670" L x 0.276" W (17.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H823GZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H823GZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H823GZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H823GZW
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3SKT CRIMP datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf