Panasonic Electronic Components ECQ-U2A154KLA
ECQ-U2A154KLA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-U2A154KLA
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD
Datasheet Download
ECQ-U2A154KLA.pdf
Availability of ECQ-U2A154KLA
QUANTITY
ECQ-U2A154KLA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-U2A154KLA
Internal Part NumberEIS-ECQ-U2A154KLA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-UL
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC275V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.256" W (17.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-U2A154KLA
Related LinksECQ-U2, ECQ-U2A154KLA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-U2A154KLA Details Description
Related parts for ECQ-U2A154KLA
IC PROGRAM 3.400V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC DC-DC CONV TRPL LCD 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 221 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC 125A PANEL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/NAIL DR 30AU datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf