Panasonic Electronic Components ECQ-U2A154MLA
ECQ-U2A154MLA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-U2A154MLA
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 20% 275VAC RAD
Datasheet Download
ECQ-U2A154MLA.pdf
Availability of ECQ-U2A154MLA
QUANTITY
ECQ-U2A154MLA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-U2A154MLA
Internal Part NumberEIS-ECQ-U2A154MLA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-UL
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC275V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.256" W (17.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-U2A154MLA
Related LinksECQ-U2, ECQ-U2A154MLA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-U2A154MLA Details Description
Related parts for ECQ-U2A154MLA
RES .04 OHM 1% 3W AXIAL WW datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
100 KK BKWY HDR STR STD 10POS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC ISP POWER SUPPLY PROGR 32QFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf