Panasonic Electronic Components ECQ-U2A332KL
ECQ-U2A332KL picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-U2A332KL
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 275VAC RAD
Datasheet Download
ECQ-U2A332KL.pdf
Availability of ECQ-U2A332KL
QUANTITY
ECQ-U2A332KL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-U2A332KL
Internal Part NumberEIS-ECQ-U2A332KL
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-U2A332KL
Related LinksECQ-U2, ECQ-U2A332KL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-U2A332KL Details Description
Related parts for ECQ-U2A332KL
IC REG LDO 12V 5A TO247-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 420MA 230 MOHM datasheet.pdf
RES 130K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLSIDE ROTARY datasheet.pdf
OSC XO 26.99MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
FUSE 12KV 3.15A datasheet.pdf