Panasonic Electronic Components ECQ-V1H185JLW
ECQ-V1H185JLW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H185JLW
Brief Description
CAP FILM 1.8UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H185JLW.pdf
Availability of ECQ-V1H185JLW
QUANTITY
ECQ-V1H185JLW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H185JLW
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H185JLW
Standard Package100
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance1.8µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.402" L x 0.283" W (10.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H185JLW
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H185JLW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H185JLW Details Description
Related parts for ECQ-V1H185JLW
CONN HEADER 4POS 1.25MM VERT SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1V 1A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
1000 TB SP CL DIP SOLDER datasheet.pdf
MINATURE LINEAR GUIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
ADAPTOR BNC JACK-1.6/5.6 PLUG L- datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf