Panasonic Electronic Components ECQ-V1H223JLA
ECQ-V1H223JLA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H223JLA
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H223JLA.pdf
Availability of ECQ-V1H223JLA
QUANTITY
ECQ-V1H223JLA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H223JLA
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H223JLA
Standard Package1,000
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H223JLA
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H223JLA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H223JLA Details Description
Related parts for ECQ-V1H223JLA
RES 0.51 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVALUATION PS5100 W/PS051 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 495MA 1.06 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
NSCC HYB RCPT HSG GRY 6POS datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 62POS datasheet.pdf