Panasonic Electronic Components ECQ-V1H393JL5
ECQ-V1H393JL5 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H393JL5
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H393JL5.pdf
Availability of ECQ-V1H393JL5
QUANTITY
ECQ-V1H393JL5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H393JL5
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H393JL5
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H393JL5
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H393JL5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H393JL5 Details Description
Related parts for ECQ-V1H393JL5
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 32POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER GVH 11POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CIRCULAR CONN W/HARAX M12 L3 M datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf