Panasonic Electronic Components ECQ-V1H823JL2
ECQ-V1H823JL2 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H823JL2
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H823JL2.pdf
Availability of ECQ-V1H823JL2
QUANTITY
ECQ-V1H823JL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H823JL2
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H823JL2
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC50V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.142" W (7.30mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H823JL2
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H823JL2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H823JL2 Details Description
Related parts for ECQ-V1H823JL2
FIXED IND 10UH 5.4A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
COUNTER LED 4 CHAR 50-250V CHASS datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 5KV 2CH I2C 16SOIC datasheet.pdf
VACUUM RANGE EXT LENSE (1) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf