Panasonic Electronic Components ECQ-V1H824JLW
ECQ-V1H824JLW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H824JLW
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H824JLW.pdf
Availability of ECQ-V1H824JLW
QUANTITY
ECQ-V1H824JLW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H824JLW
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H824JLW
Standard Package100
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC50V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H824JLW
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H824JLW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H824JLW Details Description
Related parts for ECQ-V1H824JLW
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf