Panasonic Electronic Components ECQ-V1J683JM9
ECQ-V1J683JM9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1J683JM9
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1J683JM9.pdf
Availability of ECQ-V1J683JM9
QUANTITY
ECQ-V1J683JM9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1J683JM9
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1J683JM9
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.425" (10.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1J683JM9
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1J683JM9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1J683JM9 Details Description
Related parts for ECQ-V1J683JM9
RES SMD 0.68 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2800UF 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 8X NM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CMX FEMALE CONNECTOR 55WAY ASSY datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf