Panasonic Electronic Components ECQ-V1J684JM3
ECQ-V1J684JM3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1J684JM3
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1J684JM3.pdf
Availability of ECQ-V1J684JM3
QUANTITY
ECQ-V1J684JM3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1J684JM3
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1J684JM3
Standard Package100
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.402" L x 0.217" W (10.20mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1J684JM3
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1J684JM3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1J684JM3 Details Description
Related parts for ECQ-V1J684JM3
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-4 datasheet.pdf
RELAY REED DPST 1A 5V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.800" UNIV datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.4A 6TSOP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
M5 1.2MM PW NPN NO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 11A LPT datasheet.pdf