Panasonic Electronic Components ECQ-V1J823JM9
ECQ-V1J823JM9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1J823JM9
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1J823JM9.pdf
Availability of ECQ-V1J823JM9
QUANTITY
ECQ-V1J823JM9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1J823JM9
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1J823JM9
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.425" (10.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1J823JM9
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1J823JM9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1J823JM9 Details Description
Related parts for ECQ-V1J823JM9
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 1/2" datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MC33298 SMART SW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CABLE STRAIN RELIEF YELLW 25/PKG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
PROT COVER, 2.5MM BLACK, BULK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf