ECS Inc. International ECS-.327-12.5-12-TR
ECS-.327-12.5-12-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-12.5-12-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-.327-12.5-12-TR.pdf
Availability of ECS-.327-12.5-12-TR
QUANTITY
ECS-.327-12.5-12-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-12.5-12-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-12.5-12-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT 32.768 KHz Tuning Fork Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-12
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-12.5-12-TR
Related LinksECS-.327-, ECS-.327-12.5-12-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-12.5-12-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-12.5-12-TR
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC SMC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
KIT TOWER K60D 100MHZ datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf