ECS Inc. International ECS-.327-7-12-TR
ECS-.327-7-12-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-7-12-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 7pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-.327-7-12-TR.pdf
Availability of ECS-.327-7-12-TR
QUANTITY
ECS-.327-7-12-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-7-12-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-7-12-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-12
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-7-12-TR
Related LinksECS-.327, ECS-.327-7-12-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-7-12-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-7-12-TR
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FERRULE WIRE BLUE 18AWG 500PC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 74POS datasheet.pdf
CABLE STR FMALE-R/A FMAL 2POS 4M datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZHQ PG21 datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf