ECS Inc. International ECS-.327-9-12-TR
ECS-.327-9-12-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-9-12-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-.327-9-12-TR.pdf
Availability of ECS-.327-9-12-TR
QUANTITY
ECS-.327-9-12-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-9-12-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-9-12-TR
FamilyCrystals
SeriesECX-12
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-9-12-TR
Related LinksECS-.327, ECS-.327-9-12-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-9-12-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-9-12-TR
IC DC/DC CONV FLASHMEM 12V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/YEL 1000' datasheet.pdf
XBEE PRO DIGIMESH S3B 900HP U.FL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TRIAC 700V 20A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 21POS datasheet.pdf