ECS Inc. International ECS-100A-325.1
ECS-100A-325.1 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-100A-325.1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.514MHZ TTL PC PIN
Datasheet Download
ECS-100A-325.1.pdf
Availability of ECS-100A-325.1
QUANTITY
ECS-100A-325.1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-100A-325.1
Internal Part NumberEIS-ECS-100A-325.1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-100
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency32.514MHz
Function-
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Height0.200" (5.08mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-100A-325.1
Related LinksECS-100, ECS-100A-325.1 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-100A-325.1 Details Description
Related parts for ECS-100A-325.1
MOSFET P-CH 50V 9.9A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.08MM HOR 8POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR 4POS MALE 3' datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS GOLD datasheet.pdf
PRD LIC UCUSB DEV CORE CCES SGL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf