ECS Inc. International ECS-120-18-20BQ-DS
ECS-120-18-20BQ-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-120-18-20BQ-DS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-120-18-20BQ-DS.pdf
Availability of ECS-120-18-20BQ-DS
QUANTITY
ECS-120-18-20BQ-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-120-18-20BQ-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-120-18-20BQ-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-8Q
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-120-18-20BQ-DS
Related LinksECS-120-1, ECS-120-18-20BQ-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-120-18-20BQ-DS Details Description
Related parts for ECS-120-18-20BQ-DS
XFRMR SEMI-TORO 48VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf