ECS Inc. International ECS-120-32-5G3XDS-TR
ECS-120-32-5G3XDS-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-120-32-5G3XDS-TR
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-120-32-5G3XDS-TR.pdf
Availability of ECS-120-32-5G3XDS-TR
QUANTITY
ECS-120-32-5G3XDS-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-120-32-5G3XDS-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-120-32-5G3XDS-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X-3L-DS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)