ECS Inc. International ECS-122.8-20-28A-TR
ECS-122.8-20-28A-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-122.8-20-28A-TR
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-122.8-20-28A-TR.pdf
Availability of ECS-122.8-20-28A-TR
QUANTITY
ECS-122.8-20-28A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-122.8-20-28A-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-122.8-20-28A-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCrystals
SeriesCSM-4A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.492" L x 0.191" W (12.50mm x 4.85mm)
Height0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-122.8-20-28A-TR
Related LinksECS-122.8, ECS-122.8-20-28A-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-122.8-20-28A-TR Details Description
Related parts for ECS-122.8-20-28A-TR
CAP CER 560PF 500V NP0 2220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC 6031 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 74POS datasheet.pdf