ECS Inc. International ECS-122.8-20-7SX-TR
ECS-122.8-20-7SX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-122.8-20-7SX-TR
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
ECS-122.8-20-7SX-TR.pdf
Availability of ECS-122.8-20-7SX-TR
QUANTITY
ECS-122.8-20-7SX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-122.8-20-7SX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-122.8-20-7SX-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECX-3SX Series SMD Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-3SX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.492" L x 0.180" W (12.50mm x 4.60mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-122.8-20-7SX-TR
Related LinksECS-122.8, ECS-122.8-20-7SX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-122.8-20-7SX-TR Details Description
Related parts for ECS-122.8-20-7SX-TR
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PIN 15-18AWG GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8UDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT SKT datasheet.pdf