ECS Inc. International ECS-135.6-20-3X-EN-TR
ECS-135.6-20-3X-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-135.6-20-3X-EN-TR
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-135.6-20-3X-EN-TR.pdf
Availability of ECS-135.6-20-3X-EN-TR
QUANTITY
ECS-135.6-20-3X-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-135.6-20-3X-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-135.6-20-3X-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-135.6-20-3X-EN-TR
Related LinksECS-135.6-, ECS-135.6-20-3X-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-135.6-20-3X-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-135.6-20-3X-EN-TR
IC REG LDO 2.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf