ECS Inc. International ECS-135.6-20-46X
ECS-135.6-20-46X picture photo
Mfg. Part Number
ECS-135.6-20-46X
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC46/X
Datasheet Download
ECS-135.6-20-46X.pdf
Availability of ECS-135.6-20-46X
QUANTITY
ECS-135.6-20-46X Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-135.6-20-46X
Internal Part NumberEIS-ECS-135.6-20-46X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC-46X
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC46/X
Size / Dimension0.268" L x 0.157" W (6.80mm x 4.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-135.6-20-46X
Related LinksECS-135., ECS-135.6-20-46X Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-135.6-20-46X Details Description
Related parts for ECS-135.6-20-46X
IC VOLT DETECT 2.3V CMOS SMD datasheet.pdf
IC SWIT PWM CM OVP UVLO HV TO3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24SO datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
OSC XO 25.000625MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 576 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
STOPPER 6CC TAPER TIP MANUAL 500 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS VERT GOLD datasheet.pdf