ECS Inc. International ECS-144-9-42-CKM-TR
ECS-144-9-42-CKM-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-144-9-42-CKM-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.4000MHz 10ppm 9pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-144-9-42-CKM-TR.pdf
Availability of ECS-144-9-42-CKM-TR
QUANTITY
ECS-144-9-42-CKM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-144-9-42-CKM-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-144-9-42-CKM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCrystal for BlueTooth, ZigBee, Wireless LAN - ECX-42 (CKM)
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-42
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-144-9-42-CKM-TR
Related LinksECS-144-9, ECS-144-9-42-CKM-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-144-9-42-CKM-TR Details Description
Related parts for ECS-144-9-42-CKM-TR
RES SMD 20 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 5% 0805 datasheet.pdf