ECS Inc. International ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
ECS-147.4-20-5G3XDS-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-147.4-20-5G3XDS-TR.pdf
Availability of ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
QUANTITY
ECS-147.4-20-5G3XDS-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X-3L-DS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
Related LinksECS-147.4-2, ECS-147.4-20-5G3XDS-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-147.4-20-5G3XDS-TR Details Description
Related parts for ECS-147.4-20-5G3XDS-TR
IC CLK BUFFER 2:12 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
500 TB SOC RA POKA-YOKE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
AB 12C 10#16, 2#12 PIN PLUG datasheet.pdf
30V SO8 P-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf