ECS Inc. International ECS-184-18-30BQ-DS
ECS-184-18-30BQ-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-184-18-30BQ-DS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-184-18-30BQ-DS.pdf
Availability of ECS-184-18-30BQ-DS
QUANTITY
ECS-184-18-30BQ-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-184-18-30BQ-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-184-18-30BQ-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53BQ
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-184-18-30BQ-DS
Related LinksECS-184-1, ECS-184-18-30BQ-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-184-18-30BQ-DS Details Description
Related parts for ECS-184-18-30BQ-DS
SWITCH DIP R/A SLIDE 8POS 5V datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853 BL/X 3" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS SMD GOLD datasheet.pdf
POT 100K OHM 0.4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 417K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf