ECS Inc. International ECS-184-18-30BQ-DS
ECS-184-18-30BQ-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-184-18-30BQ-DS
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-184-18-30BQ-DS.pdf
Availability of ECS-184-18-30BQ-DS
QUANTITY
ECS-184-18-30BQ-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-184-18-30BQ-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-184-18-30BQ-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53BQ
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-184-18-30BQ-DS
Related LinksECS-184-1, ECS-184-18-30BQ-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-184-18-30BQ-DS Details Description
Related parts for ECS-184-18-30BQ-DS
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 4SSON datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-48" BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf