ECS Inc. International ECS-200-18-23A-EN-TR
ECS-200-18-23A-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-18-23A-EN-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-200-18-23A-EN-TR.pdf
Availability of ECS-200-18-23A-EN-TR
QUANTITY
ECS-200-18-23A-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-18-23A-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-200-18-23A-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-18-23A-EN-TR
Related LinksECS-200-18, ECS-200-18-23A-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-18-23A-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-200-18-23A-EN-TR
DIODE GEN PURP 150V 200MA SOD123 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC CONVRT DC/DC 165VIN datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 27MA 66 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
XLR PRO 900MHZ NO/ACCY N.AMERICA datasheet.pdf