ECS Inc. International ECS-200-20-19A-TR
ECS-200-20-19A-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-20-19A-TR
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-200-20-19A-TR.pdf
Availability of ECS-200-20-19A-TR
QUANTITY
ECS-200-20-19A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-20-19A-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-200-20-19A-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-19A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-20-19A-TR
Related LinksECS-200-, ECS-200-20-19A-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-20-19A-TR Details Description
Related parts for ECS-200-20-19A-TR
IDC CABLE - AKC50H/AE50G/AKC50H datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.5W DU 12V +-12V PCB datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 24TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB datasheet.pdf
OSC XO 420.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 2.45GHZ SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT FLUX 100MA AC/DC datasheet.pdf
BALL PLUNGER datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf