ECS Inc. International ECS-200-20-30B-TR
ECS-200-20-30B-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-20-30B-TR
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-200-20-30B-TR.pdf
Availability of ECS-200-20-30B-TR
QUANTITY
ECS-200-20-30B-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-20-30B-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-200-20-30B-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-20-30B-TR
Related LinksECS-200-, ECS-200-20-30B-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-20-30B-TR Details Description
Related parts for ECS-200-20-30B-TR
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
COVER PWR DATA RACEWAY 8' OWHT datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf