ECS Inc. International ECS-200-20-3X-TR
ECS-200-20-3X-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-20-3X-TR
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-200-20-3X-TR.pdf
Availability of ECS-200-20-3X-TR
QUANTITY
ECS-200-20-3X-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-20-3X-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-200-20-3X-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-20-3X-TR
Related LinksECS-200-, ECS-200-20-3X-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-20-3X-TR Details Description
Related parts for ECS-200-20-3X-TR
IC Z8PLUS MCU OTP 1K 20SSOP datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 900MA 40 MOHM datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 37POS .3MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A datasheet.pdf