ECS Inc. International ECS-2100A-480
ECS-2100A-480 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-2100A-480
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ TTL PC PIN
Datasheet Download
ECS-2100A-480.pdf
Availability of ECS-2100A-480
QUANTITY
ECS-2100A-480 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-2100A-480
Internal Part NumberEIS-ECS-2100A-480
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)46mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.213" (5.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-2100A-480
Related LinksECS-21, ECS-2100A-480 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-2100A-480 Details Description
Related parts for ECS-2100A-480
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 74A TO-247 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
296-0093-01100=CONN,SKT,MARKED datasheet.pdf
IC REMOTE KEYLESS ENTRY 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN FFC FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf