ECS Inc. International ECS-2333-240-BN-TR
ECS-2333-240-BN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-2333-240-BN-TR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ECS-2333-240-BN-TR.pdf
Availability of ECS-2333-240-BN-TR
QUANTITY
ECS-2333-240-BN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-2333-240-BN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-2333-240-BN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-2333
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)13mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-2333-240-BN-TR
Related LinksECS-2333-, ECS-2333-240-BN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-2333-240-BN-TR Details Description
Related parts for ECS-2333-240-BN-TR
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 120V datasheet.pdf
CAP CER 24PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 80POS .100 datasheet.pdf
CONN HEADR 70POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.36 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 45VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf