ECS Inc. International ECS-240-13-42-CKM-TR
ECS-240-13-42-CKM-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-240-13-42-CKM-TR
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 10ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-240-13-42-CKM-TR.pdf
Availability of ECS-240-13-42-CKM-TR
QUANTITY
ECS-240-13-42-CKM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-240-13-42-CKM-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-240-13-42-CKM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCrystal for BlueTooth, ZigBee, Wireless LAN - ECX-42 (CKM)
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-42
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-240-13-42-CKM-TR
Related LinksECS-240-13, ECS-240-13-42-CKM-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-240-13-42-CKM-TR Details Description
Related parts for ECS-240-13-42-CKM-TR
BATTERY PK 8.4V 2800 MAH NICAD datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 500KSPS 24-SSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
09P UMNL HDR ASSY PC 94VO SL datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 20% 630VDC RADIAL datasheet.pdf