ECS Inc. International ECS-240-20-23A-EN-TR
ECS-240-20-23A-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-240-20-23A-EN-TR
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ECS-240-20-23A-EN-TR.pdf
Availability of ECS-240-20-23A-EN-TR
QUANTITY
ECS-240-20-23A-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-240-20-23A-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-240-20-23A-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-240-20-23A-EN-TR
Related LinksECS-240-20, ECS-240-20-23A-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-240-20-23A-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-240-20-23A-EN-TR
VARISTOR 16V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 22POS datasheet.pdf
TVS DIODE 165VWM 308VC SMCJ datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
COMBO 21W1 F PCB R/A ZINC datasheet.pdf
CAT5 CABLE PLENUM 10FT WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf