ECS Inc. International ECS-240-20-33-DU-TR
ECS-240-20-33-DU-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-240-20-33-DU-TR
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-240-20-33-DU-TR.pdf
Availability of ECS-240-20-33-DU-TR
QUANTITY
ECS-240-20-33-DU-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-240-20-33-DU-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-240-20-33-DU-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-240-20-33-DU-TR
Related LinksECS-240-2, ECS-240-20-33-DU-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-240-20-33-DU-TR Details Description
Related parts for ECS-240-20-33-DU-TR
SWITCH KEYBRD MOD ASSY SPST GRAY datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SSO datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
TOOL DF6 CRIMPING ACCESSORY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf