ECS Inc. International ECS-240-30-30B-DU-TR
ECS-240-30-30B-DU-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-240-30-30B-DU-TR
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 30 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-240-30-30B-DU-TR.pdf
Availability of ECS-240-30-30B-DU-TR
QUANTITY
ECS-240-30-30B-DU-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-240-30-30B-DU-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-240-30-30B-DU-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53B-DU
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-240-30-30B-DU-TR
Related LinksECS-240-30, ECS-240-30-30B-DU-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-240-30-30B-DU-TR Details Description
Related parts for ECS-240-30-30B-DU-TR
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf