ECS Inc. International ECS-250-18-20BQ-DS
ECS-250-18-20BQ-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-20BQ-DS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-250-18-20BQ-DS.pdf
Availability of ECS-250-18-20BQ-DS
QUANTITY
ECS-250-18-20BQ-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-20BQ-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-20BQ-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-8Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)