ECS Inc. International ECS-250-18-23B-F-TR
ECS-250-18-23B-F-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-23B-F-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-250-18-23B-F-TR.pdf
Availability of ECS-250-18-23B-F-TR
QUANTITY
ECS-250-18-23B-F-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-23B-F-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-23B-F-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-64B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-18-23B-F-TR
Related LinksECS-250-1, ECS-250-18-23B-F-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-18-23B-F-TR Details Description
Related parts for ECS-250-18-23B-F-TR
IC NVSRAM 1MBIT 120NS 32EDIP datasheet.pdf
CONN RT ANG FEMALE 3POS W/LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SR BTS CB FT 19 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf