ECS Inc. International ECS-250-18-30BQ-DS
ECS-250-18-30BQ-DS picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-30BQ-DS
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-250-18-30BQ-DS.pdf
Availability of ECS-250-18-30BQ-DS
QUANTITY
ECS-250-18-30BQ-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-30BQ-DS
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-30BQ-DS
FamilyCrystals
SeriesECX-53BQ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-18-30BQ-DS
Related LinksECS-250-1, ECS-250-18-30BQ-DS Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-18-30BQ-DS Details Description
Related parts for ECS-250-18-30BQ-DS
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 24V 1.80A STRAP datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ SC70-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO213AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf