ECS Inc. International ECS-250-18-7SX-TR
ECS-250-18-7SX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-250-18-7SX-TR
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead
Datasheet Download
ECS-250-18-7SX-TR.pdf
Availability of ECS-250-18-7SX-TR
QUANTITY
ECS-250-18-7SX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-250-18-7SX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-250-18-7SX-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECX-3SX Series SMD Crystals
FamilyCrystals
SeriesECX-3SX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.492" L x 0.180" W (12.50mm x 4.60mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-250-18-7SX-TR
Related LinksECS-250-, ECS-250-18-7SX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-250-18-7SX-TR Details Description
Related parts for ECS-250-18-7SX-TR
CONN RECEPT 40POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER SGL HS 9A 8SOIC datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
L.A. CONTACT LP OF 172786-1 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.05A 9.5 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS INLINE PIN datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 6V datasheet.pdf