ECS Inc. International ECS-283.2-18-7SX-TR
ECS-283.2-18-7SX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-283.2-18-7SX-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 28.3220MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead
Datasheet Download
ECS-283.2-18-7SX-TR.pdf
Availability of ECS-283.2-18-7SX-TR
QUANTITY
ECS-283.2-18-7SX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-283.2-18-7SX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-283.2-18-7SX-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECX-3SX Series SMD Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-3SX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency28.322MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.492" L x 0.180" W (12.50mm x 4.60mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-283.2-18-7SX-TR
Related LinksECS-283.2, ECS-283.2-18-7SX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-283.2-18-7SX-TR Details Description
Related parts for ECS-283.2-18-7SX-TR
IC ADC 14BIT 65MSPS 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 44POS DUAL .430 SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 510MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC MODEM PLC 50/60MHZ 52QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 10A 125V datasheet.pdf