ECS Inc. International ECS-300-20-3X-TR
ECS-300-20-3X-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-300-20-3X-TR
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-300-20-3X-TR.pdf
Availability of ECS-300-20-3X-TR
QUANTITY
ECS-300-20-3X-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-300-20-3X-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-300-20-3X-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-300-20-3X-TR
Related LinksECS-300-, ECS-300-20-3X-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-300-20-3X-TR Details Description
Related parts for ECS-300-20-3X-TR
BRAID UNFLUXED GREEN .075"X10' datasheet.pdf
WI-ME 8MB SDRAM 4MB FLASH 10 PAK datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 3000UH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 10A datasheet.pdf
MSTB 2 5/ 3-ST BD:3-1 SO datasheet.pdf
150UF 50V 9.6X23.8 85C AXI datasheet.pdf