ECS Inc. International ECS-320-18-4XEN
ECS-320-18-4XEN picture photo
Mfg. Part Number
ECS-320-18-4XEN
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ECS-320-18-4XEN.pdf
Availability of ECS-320-18-4XEN
QUANTITY
ECS-320-18-4XEN Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-320-18-4XEN
Internal Part NumberEIS-ECS-320-18-4XEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC-49USX
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-320-18-4XEN
Related LinksECS-320, ECS-320-18-4XEN Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-320-18-4XEN Details Description
Related parts for ECS-320-18-4XEN
PC BOARD IBM AT/ISA PAD-PER-HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR TRIPLE LP 16SO datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 50POS 28AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 673K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) SKT J/N RECP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf