ECS Inc. International ECS-320-8-47-JTN-TR
ECS-320-8-47-JTN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-320-8-47-JTN-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-320-8-47-JTN-TR.pdf
Availability of ECS-320-8-47-JTN-TR
QUANTITY
ECS-320-8-47-JTN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-320-8-47-JTN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-320-8-47-JTN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-1247
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-320-8-47-JTN-TR
Related LinksECS-320-8, ECS-320-8-47-JTN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-320-8-47-JTN-TR Details Description
Related parts for ECS-320-8-47-JTN-TR
CONN RECEPT 18POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf