ECS Inc. International ECS-36-20-5PVX
ECS-36-20-5PVX picture photo
Mfg. Part Number
ECS-36-20-5PVX
Brief Description
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-36-20-5PVX.pdf
Availability of ECS-36-20-5PVX
QUANTITY
ECS-36-20-5PVX Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-36-20-5PVX
Internal Part NumberEIS-ECS-36-20-5PVX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7SSX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.6864MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.102" (2.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-36-20-5PVX
Related LinksECS-36-, ECS-36-20-5PVX Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-36-20-5PVX Details Description
Related parts for ECS-36-20-5PVX
CONN HEADER VERT 44POS DL 30GOLD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUD PWR 25W MONO 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 650MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
HDM W/FA SMPR062F062F110F LM (CO datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf