ECS Inc. International ECS-360-8-47-JTN-TR
ECS-360-8-47-JTN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-360-8-47-JTN-TR
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-360-8-47-JTN-TR.pdf
Availability of ECS-360-8-47-JTN-TR
QUANTITY
ECS-360-8-47-JTN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-360-8-47-JTN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-360-8-47-JTN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-1247
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-360-8-47-JTN-TR
Related LinksECS-360-8, ECS-360-8-47-JTN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-360-8-47-JTN-TR Details Description
Related parts for ECS-360-8-47-JTN-TR
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28-QFN datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf