ECS Inc. International ECS-3961-240-AU-TR
ECS-3961-240-AU-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-3961-240-AU-TR
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ECS-3961-240-AU-TR.pdf
Availability of ECS-3961-240-AU-TR
QUANTITY
ECS-3961-240-AU-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-3961-240-AU-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-3961-240-AU-TR
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-3961-240-AU-TR
Related LinksECS-3961-, ECS-3961-240-AU-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-3961-240-AU-TR Details Description
Related parts for ECS-3961-240-AU-TR
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 7W datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH TRI-ST 32B 96BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 150W TO268 datasheet.pdf
FILTER EMI 5000 PF PI TYPE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RING VIBRAKRIMP (BB-418-14) datasheet.pdf
12CKT PICOFLEX SMT LATCHED HDR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf