ECS Inc. International ECS-60-32-28AX-TR
ECS-60-32-28AX-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-60-32-28AX-TR
Brief Description
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-60-32-28AX-TR.pdf
Availability of ECS-60-32-28AX-TR
QUANTITY
ECS-60-32-28AX-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-60-32-28AX-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-60-32-28AX-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-4AX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency6MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.492" L x 0.191" W (12.50mm x 4.85mm)
Height0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-60-32-28AX-TR
Related LinksECS-60-3, ECS-60-32-28AX-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-60-32-28AX-TR Details Description
Related parts for ECS-60-32-28AX-TR
RES 910 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY FLANGE 1A datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDCTR 1M FOR SRT2 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf