ECS Inc. International ECS-CR1-20.00-B
ECS-CR1-20.00-B picture photo
Mfg. Part Number
ECS-CR1-20.00-B
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
CERAMIC RESONATOR 20 MHZ SMD
Datasheet Download
ECS-CR1-20.00-B.pdf
Availability of ECS-CR1-20.00-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECS-CR1-20.00-B Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-CR1-20.00-B
Internal Part NumberEIS-ECS-CR1-20.00-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesCR1
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Impedance-
Capacitance-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case-
Size / Dimension-
Height-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-CR1-20.00-B
Related LinksECS-CR1, ECS-CR1-20.00-B Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-CR1-20.00-B Details Description
Related parts for ECS-CR1-20.00-B
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
070 MLC REC CONT 20-16 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf